Chystáte se letos jet na dovolenou poprvé bez cestovní agentury a leží na vašich bedrech veškeré zajišťování bydlení v místě pobytu, doprava a veškerá pojištění. V dnešním článku vám přinášíme několik rad, jak si sehnat ubytování v zahraničí bez zbytečného stresu.
Hotely
Pokud neřešíte finance, pak je vaše řešení jednoduché. Stačí navštívit například internetový portál booking, kde si můžete vybírat nejen z nepřeberného množství hotelů. Najdete zde i nabídku apartmánů v soukromí, levnějších hostelů. Pomocí filtrů zadáte vaši cílovou destinaci, termín dovolené a případně cenovou relaci, kterou jste ochotni dát za jednu noc.
Zkuste Facebookové skupiny
Účet na Facebook dnes už vlastní téměř každý, alespoň podle posledních výzkumů výchází, že více než 60 % Čechů ze 7 miliónů vlastní účet na sociální síti Facebook. Využijte tedy možností, které nám Facebook nabízí. Není problém najít příslušnouskupinu ve vaší cílové destinaci, která nabízí krátkodobé nebo dlouhodobé pronájmy pokojů či apartmánů.
Výhodou je, že se můžete s pronajímatelem ihned přes sociální síť zkontaktovat a seznámit, případně dojednat další podmínky ubytování. Vždy se ptejte, zda je částka finální a jsou v ní započítány všechny energie, turistické taxy apod.
Couchsurfing
Pokud cestujete tzv. nalehko, tj. necháváte svoje putování maličko na náhodě, snažíte se stlačit cestovní náklady na minimum, pak zkuste couchsurfing.
Jedná se o celosvětovou komunitu nejen cestovatelů, kteří na internetovém portálu couchsurfing nabízí a poptávají přespání u někoho.
Na první pohled se může zdát, že se jedná o službu spaní u někoho zadarmo. Ale couchsurfing není levný hotel. Očekává se, že se svým hostitelem strávíte nějaký čas, budete mu dělat společnost, uvaříte například české národní jídlo nebo alespoň pomůžete s úklidem.
Víte-li, že chcete v cílové destinaci mít vlastní program, pak couchsurfing raději nevyužívejte. Nicméně na všem se dá s hostitelem domluvit. Nezapomeňte případně svému hostiteli dovézt dáreček, postačí nějaká drobnost na památku.