Nákup nábytku


Nábytek je důležitou součástí našeho bydlení, bez něj by to nešlo. Máme v něm uložené svoje sbírky hrníčků, knížky, různé dokumenty a další věci. Pomáhá nám organizovat naše věci a díky němu, můžeme také pohodlně spát a sedět.
bílý nabytek 
Jak můžeme nakupovat nábytek?
První variantou je možnost nakoupit si nábytek ze svých peněz, což je určitě nejlepší. Utratíte zkrátka to, co můžete a nic navíc. Další variantou je možnost nákupu na splátky. Dnes můžete využít mnoho různých splátkových programů, které společnosti nabízí. Určitě si dobře rozmyslete, jakou částku potřebujete využít, upřesněte si, kolik můžete měsíčně splácet, také jak dlouho dobu jste ochotni splácet. Dávejte si pozor na to, ať se zbytečně nezadlužíte na dlouhou dobu. Vždy pamatujte na to, že musíte půjčenou splátku splácet a mít finance.
stojací lampa 
Lze nakupovat přes internet?
Přes internet nakupovat nábytek samozřejmě můžete. Pokud se podíváme na finance v tomto případě, tak můžeme do jisté míry říci, že finance zde můžeme ušetřit. Nicméně je potřeba se připravit na to, že někde jsou účtované poplatky za dopravu, které se mohou pohybovat i kolem 2 000 Kč, tedy se nám nákup může značně prodražit. Prodražit se může i v případě reklamace. Berte v úvahu, že si nábytek nemůžete prohlédnout a vyzkoušet tak, jako v obchodě. Zde buďte tedy rozhodně obezřetní a pokud se rozhodnete pro nákup nábytku po internetu, tak se seznamte se vším potřebným.
vertikální žaluzie 
Finance a nákup nábytku
Při nákupu nábytku určitě ušetřit lze. Mnoho z vás zná různé nábytkové řetězce a jeden nejznámější nabízí opravdu velice levný nábytek, ale zároveň ve velice dobré kvalitě. Můžete se tedy vybavit váš byt nebo celý dům za málo peněz. Přitom nábytek z toho řetězce vypadá velice dobře. Můžete se rozhodnout pro nákup i ve specializovaných obchodech nebo si nechat vyrobit nábytek na míru. V tomto případě ovšem počítejte s velkou finanční částkou. Za nábytek na míru si opravu připlatíte, protože je vyráběn pouze pro vás. Tedy záleží opravdu na vás a na vašich finančních možnostech, co si můžete dovolit.

Jak fungují finanční poradci

Pokud se obrátíte na finančního poradce, očekáváte kvalitního odborníka, jenž vám poradí, co nejlepšího máte udělat se svými penězi. Takový vám ušetří spoustu času a nakonec i samotných financí, neboť ví o všech různých slevách a nabídkách, o kterých jinak nemáte šanci se dozvědět ani v bance na přepážce. Pokud máte štěstí, takového odborníka najdete.Ale často můžete doplatit na nepoctivého poradce, který vám zbytečně zruší smlouvu a uzavře novou jen kvůli provizi, která ho za to čeká.
 poradenství
PROFESE PRO KAŽDÉHO?
Prohlásit se za finančního poradce není nic těžkého. Nepotřebujete ekonomické vzdělání ani maturitu, někdy ani nemusíte složit žádnou zkoušku ze znalosti finančního trhu či projít odborným školením. A nejspíše budete na konci řetězce, kde na žádné velké peníze ani nedosáhnete. Ty totiž půjdou lidem nad vámi.
 
PYRAMIDOVÝ SYSTÉM
Nábor finančních poradců představuje často multilevelový princip. Po zaplacení vstupního poplatku  vás práce snů rozhodně nečeká. Budete objíždět a nahánět klienty, prodávat jim různé finanční produkty jako pojistky nebo úvěry, ovšem hlavně shánět další lidi do své skupiny, motivovat je velkými penězi a úspěšnou kariérou. Na skutečné poradenství přitom zbyde jen málo času.
 manažerské poradenství
ZÁVISLOST NA VYSOKÝCH PROVIZÍCH
Čím více smluv uzavře finanční poradce s klienty, tím více peněz pochopitelně má z odměn. Tak dochází k tomu, že se lidem dávají podepsat i nevýhodné smlouvy nebo takové, které ani klient nepotřebuje. Bude tomu učiněna přítrž a skončí konečně lovci provizí, abychom se dočkali pouze kvalitního finančního poradenství? Mohlo by to vypadat např. tak, že zprostředkovatel dostane jednorázovou odměnu, ale když klient smlouvu do určité doby vypoví, tak by musel poměrnou část provize vrátit. O klienta je přece třeba se starat, ale nikoliv tak, aby smlouvy vypovídal.

Mezinárodní finance

 Jak peněžní a kapitálové trhy přispívají k rozvoji obchodu a spolupráce
Na řízení mezinárodního finančního systému se podílejí měnové instituce, vlády a zvláště centrální banky, jež emitují peníze a regulují pohyb měn mezi státy.
S rozvoje výpočetní techniky se převody mezi různými měnami zrychlily a zjednodušily. Díky tomu se podniky i jednotlivci, usilující o získání kapitálu nebo o investování velkých částek, mohli začít poohlížet po nejvýhodnějších podmínkách i v zahraničí.
domluvený obchod
Mezinárodní systém devizových obchodů
Nákup zboží nebo služeb v zahraničí obvykle vyžaduje platbu v tamní, popřípadě v jiné zahraniční měně. I jednotlivci cestující do zahraničí musí někde směnit vlastní peníze za měnu země, kterou se chystají navštívit. Základem pro stanovení vyvážených, celosvětově přijatelných směnných kurzů různých měn je působení tržních sil v rámci mezinárodního finančního systému.

Devizové kurzy
Devizový kurz je poměr, v jakém lze vyměnit peněžní jednotku jedné země za jednotky měn jiných států. Je-li kurz výhodný, získáme za jednotku domácí měny více cizích peněz.
Roste-li důvěra k domácí měně, stoupá po ní poptávka i v jiných zemích a měna tedy posiluje.
K faktorům, které zvyšují důvěru zahraničí v určitou měnu a přispívají k jejímu posilování, patří politická stabilita, nízká inflace – při níž se udržují nízké ceny – a nadprůměrné úrokové sazby, které znamenají dobrou návratnost prostředků zahraničních investorů.
růst eura
Udržování kontroly
Silná měna může vedle výhod přinášet i některé nevýhody. Výhodný směnný kurz znamená, že lidé mohou za své peníze pořídit více dováženého zboží než domácích produktů.
Trh tuzemského zboží tím ovšem stagnuje, klesá tak poptávka po pracovních silách do výroby a vzrůstá nezaměstnanost.
Vlády a centrální banky se snaží takovým problémům předcházet a pokoušejí se udržovat měnu pokud možno stabilní. K metodám usměrňování silné měny patří omezování dovozů, uvalování dovozního cla na importované zboží a snižování úrokových sazeb. Taková opatření ale vytlačují investory ze země.
 

Jak platit platební kartou v cizině?

Můžete odjet na dovolenou do zahraničí a brát si s sebou pouze hotovost. Ovšem většina lidí, konkrétně sedm Čechů z deseti, si raději bere část hotovosti a část si nechá na kartě. Proč byste neměli mít strach platit v zahraničí kartou? Jak vybírat efektivně, kde a jak platit kartou, jak se zachovat v nejrůznějších situacích a jaké karty si s sebou vzít na cestu do zahraničí? Jak řešit ztrátu, zcizení nebo krádež této karty v zahraničí? Tohle všechno vám poradíme v tomto článku.

–          Platit s ní můžete všude
Největší výhodou karty je, že se její kurz neliší od směnárenského. Z toho důvodu se nemusíte bát platit v obchodech kartou, nebo vybírat z bankomatu. Jenom se ujistěte, před odjezdem do zahraničí, že má vaše karta povoleny výběry ve světě a nejlépe zdarma. Pokud nevíte, kontaktujte svou banku nebo si zajděte na pobočku osobně.

–          Pokud si nejste jisti, vezměte si dvě karty
Nejspíš je jistější vzít si na dovolenou karty dvě, kreditní a debetní. Kdyby se cokoli stalo, nemusíte mít strach, že byste se ocitli „nasuchu“, případně že by vám hrozily nějaké sankce a vy byste si je nemohli dovolit zaplatit. Navíc, pokud se jedna karta poškodí, nemusíte si lámat hlavu hned na místě, co s tím budete dělat.

KREDITNÍ KARTA: je ideální při rezervování hotelu a platbám přes internet.
DEBETNÍ KARTA: právě tou byste měli platit běžně v zahraničí.
Nikdy s sebou nenoste obě dvě tyto karty, vždy jenom jednu z nich.

–          Můžete si ji pojistit
Pokud máte strach z krádeže nebo ztráty, můžete si kreditní katu pojistit proti obojímu. Nezapomeňte tak udělat minimálně měsíc před odjezdem do zahraničí. Můžete si zjednat i celoroční pojištění pro vaši kartu.

–          Vždy bezpečně
Bankomaty jsou opatřené kamerovým systémem, takže je většina výběrů z bankomatu bezpečná kdekoli v zahraničí, ale i tak raději vybírejte peníze za dne a raději poblíž pobočky banky, případně někde uvnitř banky.

Češi se stále více zadlužují

Meziroční dluh českých domácností se vyšplhal na jeden bilión a téměř čtyři sta miliard korun – t je o deset miliard více, než tomu bylo v červenci a o osmdesát osm miliard více, než tomu bylo loni v srpnu. Tyto údaje zveřejnila ve svých statistikách Česká národní banka.

Co stojí za narůstáním dluhů českých domácností?
Podle poradenských společností v oblasti finančnictví je to způsobeno hypotéčními úvěry, které si české domácnosti berou na bydlení. Hypotéky jsou letos nejlevnější za celou historii jejich měření, což znamená od roku 1998. Tento fakt pobízí klienty, aby investovali do nemovitostí, ale také aby si brali vyšší hypotéky na delší dobu splácení, než jakou skutečně potřebují. Sazby za srpen i září klesly, zatímco ceny nemovitostí stoupají, hlavně ve velkých městech, jako je Praha mimo historické centrum, Ostrava, Brno, ale také Plzeň nebo Olomouc.

Na zadluženosti se podílí také nízká nezaměstnanost a rostoucí mzdy
Podle odborníků i finančních poradců je nasnadě, že se dluh českých domácností bude zvětšovat až do konce roku. Jelikož klienty bude strašit nová regulace, která bude platit od nového roku, nejvíc hypotéčních úvěrů, půjček na bydlení ale také půjček a úvěrů na cokoli se bude během listopadu a prosince ještě zvedat.

Změna pravidel po poskytování hypoték
Česká národní banka se zasadila o to, aby české banky už neposkytovaly sto procentní hodnotu zajištění nemovitosti kupované na hypotéku, ale stanoví maximální limit, který platí už od října tohoto roku. Momentálně je nastaven na devadesát pět procent hodnoty zajištěné nemovitosti, ale od čtvrtého měsíce nového roku to bude už jenom devadesát procent.

Firemní nesplácení vzatých úvěrů je vyšší než u domácností
Rodiny dluží více než firmy. Firemní podíl v úvěrech mírně klesl za dobu letních prázdnin a teď se drží na stejné hodnotě. To je způsobeno růstem ekonomiky a tedy hrubého domácího produktu. Zlepšení finanční situace u firem jde ruku v ruce se snižováním podílů v selhání.

Jak se orientovat při změně dodavatele energií

Dodavatelé plynu a elektrické energie se doslova perou o zájem potenciálních klientů. K tomu jim pomáhají nejrůznější akce a slevy, avšak ne vždy jde o férové nabídky. Jak se vyznat ve všech smyčkách, které s sebou přináší změny dodavatelů energií, jsme sepsali v tomto článku.

Jestliže jste klienti, kteří berou za energie složenku pravidelně jednou za měsíc, je možné, že můžete na energiích prodělávat. Změnit dodavatele je dnes nejen možné, ale naprosto obvyklé. Není to ani tak náročné, jak by se na první pohled mohlo někomu zdát, jenom je nutné mít v hlavě několik bodů, které vám pomohou se orientovat nejenom v cenách, ale také rozpoznat, když se vás někdo snaží lidově řečeno natáhnout.

Podle nejnovějších zpráv odborníků ceny energií klesají, avšak to nemusí být úplně pravda. Slevy, které energetické společnosti nabízejí, mohou být jenom chytáky na nové zákazníky, tedy pokud máte smlouvu, trvající již několik let, akce a slevy se vás netýkají, ba dokonce mohou mít mnohem vyšší sazbu. Pakliže stojíte o snížení ceny za energie, musíte dobře hledat, a to především na internetu. Pakliže cenám energií moc nerozumíte, nechte si poradit, ať už od příbuzenstva, nebo přímo od profesionálů. Obvolejte společnosti a ptejte se.

Jaké jsou tipy na uzavření nové smlouvy s dodavatelem energií?
·         Kontrolujte smlouvu minimálně jednou do roka
Musíte být v obraze a vědět, jakou máte smlouvu, na jakou hodnotu, ale i jaké výhody se vás ještě týkají. Ověřujte si informace a všechny roční hodnoty ihned po vyúčtování, zda někde nedošlo k chybě. Ujistěte se, že smlouva odpovídá podmínkám. Dodavatel také může upozornit, že se cena mění, což se můžete dozvědět na internetu nebo ze zpráv či novin.
 

·         Pozor na podvodníky
Výhodnější nabídka neznamená, že byste se neměli mít na pozoru. Příliš lukrativní nabídka, která slibuje podezřele velkou úsporu, je jistě nějaký reklamní trik. Mějte se na pozoru.
 
·         Vždy zjišťujte všechny informace o smlouvě, kterou máte uzavřenou
Jaké závazy máte teď? Co musíte plnit? A co na oplátku musí plnit společnost, která vám dodává do domu energii? Všechno si připravte a raději i sepište. Zajímejte se o všechno, co souvisí s vašimi povinnostmi, ale i s výhodami.

Výhody a nevýhody zlatých platebních karet

Pakliže si myslíte, že má-li člověk zlatou kartu, je zákonitě bohatý, máme pro vás překvapení: ne vždy tomu tak je. Jedinou známkou bohatství a luxusu je zlatá kreditní karta od České pojišťovny – ta má i podmínky, které musíte splňovat, než vám je tato služba nabídnuta. U nás nabízí zlaté debetní karty dvanáct ze čtrnácti tuzemských bank. Většina bank na našem území nabízí zlaté karty za poplatek, nebo na základě obratu či měsíčního vkladu.

Jaké jsou podmínky pro získání zlaté karty u české spořitelny?
·         Buď: Minimálně milionový zůstatek na běžném účtu
·         Nebo: Měsíční obrat sto tisíc korun českých
Jaké jsou nejčastější výhody zlaté karty?
·         Priority pass: jedná se o program, při němž můžete v letadlech využívat soukromé salonky
·         Concierge služba: můžete doručit květiny, zarezervovat hotel, objednat taxi, ale například se vám dostane pomoci při ztrátě pasu
·         Elite program: obsahuje speciální nabídky obchodních domů nebo soubory jiných benefitů
·         Sphere služby: jedná se o slevy až o 50%
·         Pojištění: cena pojištění může bát přes tento program nižší nebo výhodnější v tom, co pokrývá

Jaké jsou nejčastější nevýhody zlatých platebních karet?
·         Musíte splnit podmínky minimálního obratu, který se u různých bank liší, ale většinou se jedná o hodnotu přibližně třicet až sto tisíc korun
·         Většinou existují poplatky za vedení karty
·         Většinou musí být měsíční zůstatek minimálně milion korun
·         Na přijetí žádosti karet se dlouho čeká a klientův účet je prověřován
·         Zřízení karty je většinou zpoplatněno
·         Kartou musíte zaplatit určitý počet transakcí za určitou sumu peněz
·         Musíte být starší 18 let
·         Nesmíte mít žádný negativní záznam v úvěrovém registru nebo registru dlužníků
·         Váš příjem je monitorován, a pokud se změní nebo spadne pod limit, který banka ke zřízení a vedení zlaté debetní nebo kreditní karty požaduje, kartu vám zruší

Platí se skoro všude

Lidé se naprosto pochopitelně nedokážou obejít bez peněz. Protože se nedokážou obejít bez služeb a zboží poskytovaných jinými lidmi, kteří jsou sice ochotni vyhovět, ale logicky jenom tehdy, když za svou službu dostanou zaplaceno. A tak my lidé nabízíme něco ostatním a za to dostáváme peníze, které potom utrácíme u někoho jiného za to, čeho je zapotřebí nám.

Dokud máme my lidé tolik peněz, abychom mohli financovat všechny svoje potřeby, je všechno v tom nejlepším pořádku. Máme všechno, co potřebujeme, nic nám nechybí, a to je záviděníhodná situace.

mince srovnané

Jenže ono se to nejednou nevyvíjí právě tak, jak bychom si přáli. Někdy poklesnou naše příjmy pod únosnou mez, a když už nemůžeme platit, není to tak skvělé. A může to být třeba i krajně nepříjemné. Zejména když už nám naše finanční prostředky nestačí ani na skutečné nezbytnosti.

Jenže co si počít, když si zkrátka nejsme schopni dost vydělat? Co když bychom něco potřebovali, ale nikdo už nám to neposkytne, protože za to nemáme čím zaplatit?

hořící libry

Když se to nedá oželet, musíme si prostě vzít půjčku. Což ale pro neznalé lidi znamená pověstné běhání od čerta k ďáblu. Protože kdo neví, na koho z poskytovatelů půjček se obrátit, nejednou volí nedosažitelné řešení. Žádá v bankách, ale čeho se dočká? Často jenom odmítnutí, protože banky mají pro výběr těch, jimž půjčku poskytnou, nastavena přísná kritéria, kterým jen tak někdo nevyhoví.

Na rozdíl od nebankovní společnosti, kde se dá získat hypotéka bez dokládání příjmů https://www.hypoteka-bez-registru.net/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/ docela jednoduše, i bez prokazování značných příjmů nebo dejme tomu čistých registrů dlužníků.

Což je důvod, proč ti, kdo jsou na tom špatně, žádají rovnou o nebankovní hypotéku. Protože mají-li nemovitost, která by posloužila jako garance splácení, je taková hypotéka výhodnou sázkou na jistotu.

Vše řeší americká nebankovní hypotéka

Určitě znáte slovo hypotéka a nejvíce si ho pojíte se získáním finančních prostředků na byt či dům. Když k hypotéce spojíte slova americká a nebankovní, vznikne úvěr s úplně jiným rozměrem.

zlaté prasátko

Co je americká hypotéka?

Americká hypotéka je vhodná pro lidi, co si chtějí půjčit větší částku peněz a nechtějí řešit spoustu náležitostí, jako třebas odhad nemovitosti. Výhodou je, že ač hypotéka musí být zajištěna nemovitostí, ale finanční prostředky, které získáte, nemusíte použít na rekonstrukci či koupi. Americká hypotéka je zajištěná stávající nemovitostí, tudíž nemovitostí ve vašem vlastnictví nebo rodiny či přátel. S penězi, které získáte, si můžete dělat cokoliv a to skoro s žádnými starostmi. U nebankovní americké hypotéky je to tak, že poskytovatele zajímá jen, jak velkou částku si chcete půjčit, jakou chcete dobu splatnosti a zda máte čím ručit. Jedním poskytovatelem americké nebankovní hypotéky je fahd. Tato společnost totiž vyhoví vaším požadavkům.

uzavření smlouvy

V čem se tedy nebankovní americká hypotéka vyplatí?

První výhodou u americké hypotéky je, že nikoho nebude zajímat, na co chcete peníze použít. Je to jen vaše věc a nikdo se potom pídit nebude. To je právě to co chceme. Další výhoda je, že nemusíte mít strach z toho, že zaplatíte nesmyslné poplatky. Nebankovní americká hypotéka je totiž bez poplatků. Dále můžete ručit tzv. „třetí osobou“ která je majitelem nemovitosti a vy si můžete pořídit cokoliv. Nemusíte obíhat úřady a zajišťovat si výpisy a ještě za to platit. Nemusíte předem platit za ocenění nemovitosti. Velkou výhodou je, že je to bez náhledů do registru. Podle zákona, se musí alespoň do jednoho z registrů nahlédnout, ale pokud tam bude problém, budete vyplacen ze schváleného úvěru.

Protože je nebankovní americká hypotéka, tolik výhodná než klasická americká hypotéka, kde byste si museli vyřídit hned několik věcí, proto se stala nebankovní americká hypotéka tolik oblíbenou.

Jak si přijít k penězům?

Peníze jsou – jak se traduje – kulaté, a proto se lidem nejednou rozkutálejí dříve, než se tito nadějí. Ne každý má příjmy, jež stačí na pokrytí veškerých jeho výdajů, někdy někoho zaskočí i nutnost platit něco, s čím nepočítal, někdy dojde dejme tomu k výpadku příjmů, k selhání podnikatelského záměru nebo jiným komplikacím. A na problémy je zaděláno.
Jak jenom by byl člověk rád, kdyby mohl jednoduše zaplatit vše, co je po něm žádáno, a měl svatý klid! Jenže ať počítá, jak počítá, vždycky skončí v mínusu. Nikdy mu nezbude dost, a to dost možná ani na skutečně nezbytné záležitosti.
peníze na misce
A co potom? Potom lze buď živořit, nebo si vzít půjčku.
Troufám si tvrdit, že se rozhodnete spíše pro tu druhou možnost. Protože kdo by si rád odtrhával od úst, je-li tu i jiná možnost, že?
Ovšem ona není půjčka jako půjčka. A proto by se měl každý vždy dobře zamyslet nad tím, pro co se rozhodnout, než padne definitivní rozhodnutí.
Půjčky totiž mohou
– vyjít příliš draho, což ani nemusí být v první chvíli vidět kvůli háčkům ukrytým v komplikovaných smluvních podmínkách,
– klást přehnané nároky, jimž žadatel nebude schopen vyhovět, a jeho veškeré snažení tak vyjde vniveč, https://slovniky.lingea.cz/rusko-cesky/vnive%25C4%258D
– být záludné i v nejednom dalším ohledu.
A má-li se žadatel podobným rizikům vyhnout, je lepší vsadit na nebankovní hypotéku. A to proto, že americká hypotéka bez registru https://www.americkahypoteka.cz/americka-hypoteka/taková negativa nemá. U ní je vše o poznání jednodušší.
euro vlajka
Zde stačí dát do zástavy nemovitost a mít na splácení. A pak už se nikdo přehnaně nestará o to, jaké jsou žadatelovy finanční poměry, zda tento nemá dejme tomu nízké daňové přiznání, záznamy v registrech dlužníků, exekuce a podobně.
Půjčit si tu lze rychle a bez poplatků předem, doba splácení se dá flexibilně nastavit na ideální délku, veškeré podmínky jsou tu už předem jasné. A jakmile se podepíše smlouva, jsou peníze k mání.
A co si přát víc?